1

A A A

Een Koninklijk uitzicht over de tuinen

Paleis Het Loo stelt in 2012 op beide paasdagen (8-9 april), Koninginnedag (30 april), Hemelvaartsdag (17 mei), beide pinksterdagen (27-28 mei) èn iedere woensdag in juni, juli en augustus het paleisdak open voor het publiek. In de zeventiende eeuw voorbehouden aan hoog gezelschap, nu voor iedereen een spectaculaire ervaring!


Het paleisdak biedt een indrukwekkend uitzicht over de paleistuinen met haar prachtige voorjaarsbloeiers. De tuindienst van Paleis Het Loo verzorgt jaarlijks een wisselende voorjaarsbeplanting. Dit voorjaar zijn de diverse variëteiten aan historische narcissen te zien, kijk hier voor meer informatie. 


De trap door de zolders van Paleis Het Loo komt uit in het dakpaviljoen dat koningin Mary, echtgenote van koning-stadhouder Willem III, in de 17de-eeuw gebruikte om thee te drinken met haar hofdames. Vanaf het hoge dak kunnen bezoekers genieten van een onverwacht weids uitzicht over de prachtig aangelegde paleistuin en de voorterreinen van Het Loo: een gebied van 6 hectare, dat omsloten wordt door het bosrijke paleispark. De tuin is met zijn symmetrisch aangelegde parterres, fonteinen en tuinbeelden uniek in Europa. 

    Uitzicht vanaf het dak. Foto P. Westerweel Boventuin. Foto Paleis Het Loo Paleis Het Loo

In de Westvleugel van het paleis is de tentoonstelling ‘Penseelprinsessen I’ te zien, over 19de-eeuwse kunstenaressen aan en rond het Hof (t/m 28 mei). Voor kinderen zijn er speurtochten door het paleis en de tuin verkrijgbaar.


Achterin de paleistuin, onder de Colonnade, is vanaf 6 april t/m 16 september de presentatie 'Het Loo: een vorstelijke buitenplaats' te zien.


Het park rond jachtslot het Oude Loo is van 8 april tot en met 10 juni aanstaande toegankelijk voor publiek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

terug




1